Kıymetli Arapgirliler,

        01/09/2018 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Eskişehir'in Mahmudiye ilçesine atanmış olmam sebebi ile Arapgir Kaymakamlığı görevimi tamamlamış bulunmaktayım.
        "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" saikiyle görev yaptığımız süre zarfında, Allah şahittir ki Arapgir'i de Arapgir insanını da çok sevdik. Temsil ettiğimiz makamın da gereği olarak adalet, hak, hukuk, samimiyet kavramlarını gözeterek vatandaşımızın kalbine dokunmaya çalıştık. Herhangi bir konuda karar alırken ya da uygularken farklı kişilerle/kurumlarla istişare etmeye azami özen gösterdik. Kamu kurumlarına, sivil toplum örgütlerine veya vatandaşımıza engeller koymayı israf kabul edip, işlerini kolaylaştırmayı amaç bildik. Bir taraftan devletin kapılarını sonuna kadar açık tutarken, diğer taraftan da sorunları yerinde görmeye, şikayetleri/talepleri sahibinden dinlemeye gayret ettik. Kamu kaynaklarını yerinde ve verimlilik ilkesi doğrultusunda kullanmayı şiar edindik. Çok şükür ki, kamu kurumlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle, muhtarlarımızla, vatandaşımızla güçlü bir birliktelik yakalayıp çok güzel işler yapma fırsatı bukduk. Bütün bunları yaparken sermayemiz; imanımız, temsil ettiğimiz makamın ehemmiyeti, yürürlükteki mevzuat ve sahip olduğumuz muhteşem çalışma kadrosu idi.
        Bu vesile ile, birlikte yürüdüğüm mesai arkadaşlarıma bütün samimiyetimle teşekkür ediyorum. Desteklerini hiç esirgemeyen siz değerli Arapgirli dostlardan haklarınızı helal etmenizi talep ediyor, dualarınızda yer bulmayı ümit ediyor, yeni görev yerime yolunuzu düşürmenizi bekliyor ve sizlere şükranlarımı sunuyorum. Sağlıcakla kalın, Allah'a emanet olun.
                                                                                                                                                                                                                                                                                 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Salih SAK 
                                                                                                                                                                                                                     Arapgir Kaymakamı